Aktywności

Czyli o wszystkim co możesz zrobić podczas odwiedzin w OffCabin.

Spacery/bieganie/górskie wycieczki

Lubisz biegać? A może wolisz spacerować? W jednym i drugim przypadku świetnie trafiłeś! Możesz przemierzać kilometry oddychając czystym powietrzem, wsłuchując się w odgłosy natury i podziwiając jej piękno. Twoje ciało i umysł będą Ci wdzięczne.

Ski-tour/split board

Wpinasz narty pod domkiem, idziesz przed siebie, a potem zjeżdżasz na nartach/desce pod sam domek 🙂 może być lepiej?

Palenisko przed domkiem

Ogień rozświetlający najciemniejszą noc, trzask palonych gałązek i przyjemne ciepło rozchodzące się dookoła. Kuszące? Możesz do tego dodać odgłosy polujących w nocy ptaków, iskry wesoło tańczące w powietrzu i obecność bliskiej osoby. Czujesz ten relaks? Możesz rozmawiać albo milczeć, możesz się śmiać, śpiewać, tańczyć wokół ognia. Możesz poczuć radość całym sobą.

Gry planszowe

Możesz się dobrze bawić niezależnie od pogody za oknem. Ćwiczyć planowanie, cierpliwość i kreatywność. Śmiać się i relaksować z najbliższymi.

Obserwacja dzikich zwierząt

Natura jest niezwykła. W codziennym biegu często nie możemy tego dostrzec i nie mamy czasu się tym cieszyć. Dzikie zwierzęta oglądamy tylko na ekranie. Możemy to zmienić, wystarczy pojechać w góry. Z dala od cywilizacji i hałasu, podczas spacerów czy po prostu błogiego leniuchowania na świeżym powietrzu, możemy zobaczyć wiele gatunków dzikich zwierząt. Stąpając po trawie wokół domku możesz napotkać cudowne salamandry. Obserwuj je nie dotykając, one są u siebie! Taka obserwacja z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. A więc pakuj plecak, bierz lornetkę i ruszaj na spotkanie z przygodą!

Obserwacja gwiazd

Nie ma chyba piękniejszego widoku nocą niż usłane gwiazdami niebo. Niezamieszkałe górskie tereny są wprost stworzone do obserwacji gwiazd. Możesz wziąć teleskop, lornetkę albo obserwować niebo bez dodatkowych sprzętów. Widoki są niezapomniane, zależne od pory nocy i roku. Najlepiej widać gwiazdy i księżyc leżąc w łóżku i patrząc przez panoramiczne okno 🙂

Yoga i medytacja

Świat pędzi do przodu a my wraz z nim. Zapracowani, zestresowani, zmęczeni, potrzebujemy chwili oddechu i wyciszenia. Czy może być coś piękniejszego, niż trening ciała i duszy na łonie natury? Krystalicznie czyste powietrze, kojąca zieleń drzew, śpiew ptaków, malownicze widoki. Możesz wziąć głęboki oddech i cieszyć się chwilą. Poczuć, jak ciało i umysł stają się jednością. Jesteś tu i teraz, tylko Ty i to magiczne miejsce.

Trasy rowerowe

Jeśli nie wyobrażasz sobie aktywnego wypoczynku bez dwóch kółek i lubisz pokonywać własne słabości w pięknych okolicznościach przyrody, górskie trasy rowerowe są właśnie dla Ciebie. Wystarczy dostosować stopień trudności szlaku do swoich umiejętności, zabrać odpowiedni
sprzęt i… niezapomniane przeżycia gwarantowane! Łagodne podjazdy, strome zjazdy, a może na odwrót? Słońce, deszcz, wiatr, pogoda nie mają znaczenia. Ważne są tylko widoki zapierające dech w piersiach, adrenalina, poczucie wolności.

Bushwalking

Lubisz odkrywać nowe szlaki? Wędrować przed siebie po niewydeptanych ścieżkach? Ruszaj śmiało! To Ty wybierasz kierunek, trasę i tempo wędrówki. Możesz zostawić w tyle wszystkie troski. Jesteś tylko Ty i niezwykła o każdej porze roku przyroda. Możesz stąpać po miękkiej trawie, kamienistej ścieżce, czy skrzypiącym pod butami śniegu. Słuchać śpiewu ptaków, wiatru szumiącego w gałęziach drzew i bicia własnego serca. W każdej chwili możesz się zatrzymać, odpocząć, zmienić trasę. To Twoja droga.

Daj się zaprosić do świata natury